„Coś za coś, siła pieniądza” – warsztaty klasy IIa

Uczniowie klasy II a wybrali się do Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach. Wzięli  udział w  zajęciach projektu realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach edukacji ekonomicznej „Coś za coś, siła pieniądza”. Pierwsze warsztaty pod hasłem „Coś za coś … czyli byk, sakiewka i narodziny pieniądza” bardzo się dzieciom podobały. Zdobyły wiedzę na temat dziejów pieniądza i jego wartości. Dowiedziały się, jak dawniej płacono za towary oraz przypomniały nominały monet i banknotów, które obecnie są w obiegu. Podczas zajęć wykorzystana była także mennica, w której zostały wybite pieniądze z wizerunkiem „Glutozłota”. Po warsztatach dzieci miały możliwość wyruszyć w podróż do świata energii, dzięki interaktywnej wystawie oraz obejrzeniu filmu edukacyjnego. Na zakończenie otrzymały od organizatorów upominki i zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do szkoły.