AKTYWNOŚĆ CZYTELNICZA NASZYCH UCZNIÓW WE WRZEŚNIU

1. Po raz pierwszy w tym roku szkolnym wybraliśmy najaktywniejszego czytelnika miesiąca. „Czytelnikiem września” został Adam Domagała z klasy 2b, który przeczytał 6 książek. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszego czytania.

2. Co roku biblioteka szkolna wraz z Kołem Przyjaciół Biblioteki organizowała spotkania czytelnicze w okolicznych przedszkolach. Nasze comiesięczne wizyty były bardzo lubiane przez dzieci oraz uczniów naszej szkoły. Niestety w tym roku szkolnym nie możemy się spotykać w realu, ale znaleźliśmy na to sposób. Rozpoczynamy nową akcję „Poczytajki dla najmłodszych”.

Uczniowie należący do Koła Czytelniczego będą czytać literaturę dziecięcą, nagrywać filmiki i udostępniać do świetlicy szkolnej oraz lokalnych przedszkoli.

Pierwszy filmik został już przekazany. Dzieciom spodobała się taka forma kontaktu z książką i czekają na kolejne nagrania.

Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji przetrwa więź jaka się narodziła między naszymi uczniami i przedszkolakami  w poprzednich latach, a także zaszczepiony zostanie nawyk czytania wśród najmłodszych.