Akcje promujące czytelnictwo organizowane w bibliotece szkolnej

1. „Czytelnik miesiąca”

Biblioteka szkolna ogłasza akcję, której celem jest zachęcenie do czytania książek. Dzięki czytaniu wzbogacamy wiedzę o świecie, rozwijamy wyobraźnię, odkrywamy ciekawe miejsca, a przede wszystkim stajemy się bardziej wrażliwi.

Jedna książka- korzyści wiele !

W każdym miesiącu zostanie wybrany uczeń, który przeczytał najwięcej książek. Oprócz honorowego tytułu „ CZYTELNIKA MIESIĄCA” czeka nagroda w postaci PODWÓJNYCH BILETÓW   DO KINA „HELIOS”.

Akcję zakończy w czerwcu wybór „ CZYTELNIKA ROKU”.

1. Z okazji MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH  zapraszamy wszystkich miłośników książek  do wzięcia udziału w konkursie plastycznym:

„BIBLIOTEKA MOICH MARZEŃ”.

Format i technika pracy dowolna. Zachęcamy do udziału w konkursie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Prace należy składać w bibliotece szkolnej do 17.10.2017 r.

1. Wzorem ubiegłego roku biblioteka szkolna współpracuje z nauczycielami języka polskiego wspólnie propagując czytelnictwo.

W ramach akcji „ Nie jestem statystycznym Polakiem – czytam książki” nasi uczniowie zapraszani są do czytelni w celu wyboru interesującej dla siebie książki. Przez całą godzinę lekcyjną czytają wybrane przez siebie lektury, które potem mogą zabrać ze sobą do domu.

Dnia 29.09.2017r. klasa II F Gimnazjum z nauczycielem języka polskiego Panią Agnieszką Karyś- Toszkow uczestniczyła we wspólnej lekcji czytania, która wszystkim bardzo się spodobała.