Warsztaty pszczelarskie

24 listopada uczniowie klas 1c i 1d oraz 3c i 3e uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich „Pszczoły – nasi mali przyjaciele”. Zajęcia te miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym.

Podczas warsztatów dzieci poznały zwyczaje pszczelej rodziny, dowiedziały się czym się różni matka pszczela ,,królowa” od zwykłej robotnicy. Miały okazję poobserwować z bliska rój pszczół i próbowały odnaleźć królową. Mogły także obejrzeć strój pszczelarza i przyrządy, których używa on w swojej codziennej pracy. Niewątpliwą atrakcją spotkania było własnoręczne wykonanie świeczek z pszczelego wosku.

Po zakończeniu warsztatów wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy „młodego pszczelarza”.