Daily Archives: 20 marca 2018

Wielkanocne warsztaty w świetlicy szkolnej

16 marca 2018r w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie naszej szkoły ozdabiali styropianowe jajka według własnego pomysłu.

Warsztaty praktyczne nt „Ocena ryzyka urazu, ocena oraz kształtowanie cech motorycznych w sportach zespołowych”

W dniu 23 marca 2018r. (pt) w godz. 14.00-15.30 w ramach współpracy między Wszechnicą Świętokrzyską, a Szkołą Podstawową nr 39 odbędą się warsztaty praktyczne dla studentów oraz uczniów nt „Ocena ryzyka urazu, ocena oraz kształtowanie cech motorycznych w sportach zespołowych” (klasa sportowa piłki ręcznej 3 gimnazjum, opiekunowie mgr Dominik Żyła, mgr Agnieszka Merwart).

Dyktando z Języka Angielskiego

20 marca 2018r. Anthony Siwiec z klasy 6c oraz Stanisław Bugajski z klasy 7b reprezentowali naszą szkołę w V  Dyktandzie z Języka Angielskiego organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 w Kielcach.

Konkurs „ Poznaj swój organizm”

9 marca odbył się wewnątrzszkolny konkurs „ Poznaj swój organizm”. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy o anatomii i fizjologii człowieka oraz edukacja w zakresie profilaktyki chorób. Chętni uczniowie  z klas gimnazjalnych i siódmych przez 45 minut  pisali test z zakresu budowy i funkcjonowania  organizmu człowieka.

Trening z zawodnikami PGE Vive Kielce

W dniu 19.03.2018 roku w Naszej szkole gościli zawodnicy pierwszego zespołu KS PGE VIVE Kielce Krzysztof Lijewski i Manuel Strlek. Zawodnicy poprowadzili trening pokazowy z uczniami klasy VII a. Na zajęciach panowało pełne skupienie, a chłopcy bardzo chętnie wykonywali ćwiczenia i słuchali porad swoich idoli. Mamy nadzieję, że taka akcja nie była jednorazowa i w przyszłości częściej będziemy gościli zawodników pierwszego zespołu w naszej szkole.