Kącik kreatywnego Świetliczaka – dzień VII

Dzień dobry dzieci!!!  Kolejny dzień zapraszamy WAS do misji ZDROWE ODŻYWIANIE  🙂

Od rana zachęcamy WAS do: przeczytania rad  jak zachować cenne zdrowie, zaśpiewania wesołej piosenki  „Olimpiada w Jarzynowie”, wykonania pracy plastycznej „Warzywno owocowe puzzle”, zabawy ruchowej „Skaczące stopy”, a na zakończenie  proponujemy WAM „Quiz o zdrowym odżywianiu”. Uffff sporo tego do wyboru do koloru, powodzenia. 🙂

Rady jak zachować zdrowie 🙂

1.Aby być zdrowym należy się ruszać , bo „ w zdrowym ciele zdrowy duch”

• Dlatego gimnastykuj się , skacz, biegaj, pływaj – jednym słowem czynnie wypoczywaj.
  • Ruch to życia jest podstawa.

2. A ponadto:

• Zdrowo jedz!!!!!
  • Kto chce być silny, zdrowy jak ryba, niech zajada owoce i warzywa.Witaminek w nich bez liku, więc je jadaj miły smyku!
  • Ciemne pieczywo, kasze, ryże, ziarna zbóż one Ciebie lubią też, wiec i polub je i Ty!!!!
  • Mocne kości, zdrowe zęby wit. D i nabiał Ci zapewni. Bo w nabiale białko jest –twój budulec.
  • Mięsko w diecie też jest ważne, ale białe nie czerwone, no i ryby oczywiście.
  • Tłuszcze zwierzęce lepiej ogranicz, lepiej je zastąp tłuszczami roślinnymi. Niech się na stole lepiej pojawi oliwa z oliwek.

O jedno jeszcze Cię prosimy: ogranicz jedzenie słodyczy. Wiemy, że je lubisz, ale zawarty w nich cukier nie jest zdrowy 🙁 Mamy propozycję, a może wyznacz sobie 1 dzień w tygodniu na jedzenie słodyczy.

A na koniec ważna sprawa – zagadka: bez niej na Ziemi nie byłoby życia, rybom potrzebna jest do przeżycia? Wiesz już?

No pewnie, że woda i o niej w swym jadłospisie nie zapominaj!

Czas na wesołe muzykowanie z całą rodzinką 🙂

Centrum Uśmiechu
Olimpiada W Jarzynowie – tekst piosenki

1.
Pchnięcie kulą dla selerów
Sprinty dla pietruszek
Przy kałuży dzielny burak
Ćwiczy skok na brzuszek
Pory cieszą się siatkówką
Bo są dość wysokie
Kalarepa zlana potem
Rzuca młotem

Na stadionie w Jarzynowie świat stanął na głowie
Owoce i warzywa mają zawody sportowe

2.
Gruszki skaczą dalej dalej
Banan rzuca dyskiem
A truskawki grają w piłkę
Nożną oczywiście
Pan ananas z łuku strzela
Zawsze w tarczę trafia
A jagódka oszczep niesie
Będzie niezła jazda

Na stadionie w Jarzynowie świat stanął na głowie
Owoce i warzywa mają zawody sportowe

3.
Olimpiada w Jarzynowie
Świat zakręcił się na głowie
Owoce i warzywa
Mają zawody sportowe
I bawią się jak dzieci
I skaczą i biegają
Rozdają witaminy
Dla wszystkich uśmiech mają

Kolejną naszą propozycją jest praca plastyczna „Warzywno owocowe puzzle” 🙂

Przygotuj:

• kartkę
  • farby
  • ołówek lub czarny marker
  • nożyczki

Sposób wykonania:
Na początku malujemy  farbami owoce lub warzywa(czekamy, aż farba wyschnie), kontury poprawiamy czarnym markerem. Następnie tniemy naszą kartkę na taką ilość kawałków jaką chcemy. Do narysowania warzyw czy owoców możemy wykorzystać gotowe szablony ze stron internetowych.
Powodzenia 🙂

Zabawa ruchowa „Skaczące stopy”

Już wiecie, że aktywność fizyczna to jedna z najistotniejszych form prowadzenia zdrowego stylu życia. Spędzając czas w domu również możecie poćwiczyć.

Zapraszamy was do super zabawy, którą nazwałyśmy „Skaczące stopy”.

Do jej przygotowania potrzebne wam będą:

• blok techniczny – najlepiej kolorowy (jeżeli nie macie może być biały blok techniczny lub sztywne okładki z gazet)
  • nożyczki
  • ołówek

Sposób wykonania:

Złóżcie kartkę na pół. Odrysujcie na niej swoją stopę i wytnijcie ją. Kartkę złożyliście na pół po to, aby za jednym razem wyciąć 2 stopy takiego samego koloru. Wytnijcie jak najwięcej par stóp. Rozłóżcie na podłodze pary stóp według waszego uznania – układając w różne strony, tak by było trudniej i ciekawiej. Skaczcie po stopach według ułożonego wzoru. Możecie pobawić się z rodzeństwem lub zaprosić do zabawy rodziców. A może poskaczecie na czas??? Kto się pomyli zaczyna od początku:) Miłej zabawy!!!!!

Na zakończenie proponujemy WAM „Quiz o zdrowym odżywianiu”.

link

link pochodzi ze strony tuptuptup.org.pl

Do jutra !!!