Kącik kreatywnego Świetliczaka – dzień VI

Witajcie kochani!! Dziś będziemy kontynuować naszą misję ZDROWE ODŻYWIANIE. 🙂

Dlatego jak co dzień przygotowałyśmy dla WAS wiele  ciekawych propozycji. 

Od rana zachęcamy WAS do pokolorowania obrazka,  przeczytania opowiadania H. Bechlerowej  pt.  „Przygoda kropelki wody”, obejrzenia filmiku „Niezwykła podróż kropelki” , oraz wykonania ciekawego eksperymentu.

 Na zakończenie by podnieść WAS na duchu,  proponujemy do wysłuchania „Bajkę o złym królu Korona Wirusie i Dobrej Kwarantannie” Autor Dorota Bródka.

Kolorowanka „Zdrowe produkty spożywcze”

Pokolorujcie obrazek. Tu są wszystkie produkty sprzyjające naszemu zdrowiu. (rysunek -źródło Internet).

Kolorowanka do pobrania (do wydruku) w pliku pdf

Kochani 22 marca to święto wody dlatego zachęcamy WAS do przeczytania opowiadania H. Bechlerowej  pt.: „Przygoda kropelki wody”

„W pewnym mieście, znajdowała się przepiękna leśna polana. Wokoło niej, rosły przecudne drzewa, z których raz na jakiś czas, wiatr zdmuchiwał liście. Na jednym z tych liści leżała błyszcząca kropla. Na pewno została tu po wczorajszym deszczu. Beztrosko wygrzewała się na słoneczku i rozmyślała.

– Jak dobrze musi być jaskółkom tam w górze! I motylkom, co mogą fruwać z kwiatka na kwiatek. Chciałabym być motylem. Powiedziała to tak głośno, że usłyszało ją słoneczko. Słoneczko dzień w dzień obserwowało to, co dzieje się w przyrodzie i wiedziało, że marzenia kropelki niedługo się spełnią.
Kropelka poczuła jak słoneczko zaczęło mocniej przygrzewać. Nagle, nie wiadomo jak, zaczęła przemieniać się w coś lekkiego i przejrzystego i unosić się do góry. Wznosiła się coraz wyżej, ku puszystym obłokom. Była teraz tak wysoko, że widziała z bliska jaskółki fruwające pod niebem. Nagle jednak, ni stad ni zowąd, wylądowała na jednej z kilku błękitnych chmurek. Poczuła, że robi jej się robić strasznie zimno. Przestraszyła się, kiedy wiatr przygnał ciemne chmury. Chmury zabrały biały, puszysty obłok, zaświeciły błyskawicą. Lunął deszcz. Kropelka uczuła, że leci w dół, że spada. Po drodze widziała rozłożyste drzewa i zielone trawy, które skąpane były w strugach deszczu. Wylądowała w jeziorku i przypomniała sobie słowa słoneczka, że mówiło prawdę.W pogodny dzień kropelka patrzyła w niebo, na białe chmurki srebrne od słońca. I nie wiadomo kiedy, w gorący dzień – płynęła znowu w lekkim obłoczku”.

materiał pochodzi ze strony www.edux.pl

Kolejną naszą propozycją jest filmik „Niezwykła podróż kropelki”

Po ciekawym filmiku pora na eksperyment „Jak powstaje deszcz?”

Do szklanki nalewamy gorącej wody i przykrywamy ją talerzykiem. Gorąca woda tworzy parę wodną, która w kontakcie z zimnem zaczęła się skraplać. I tak na ściankach szklanki i talerzyka  pojawiają się kropelki wody- deszcz.

Pomysł zaczerpnięty z www.edux.pl

„Bajka o złym królu Korona Wirusie i Dobrej Kwarantannie”

Autor Dorota  Bródka

Do jutra!!!!