ZAJĘCIA NA TERENIE REZERWATU SUFRAGANIEC

Zima w pełni, nie popuszcza, więc członkowie konkursu „ Środowisko ponad wszystko oraz zaprzyjaźnione Szkolne Koło Miłośników Przyrody wraz z opiekunami p. A. Kwiecień, p. M. Orzechowską i p. A. Pawelec, umówili się na zajęcia z p. Pauliną ze Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

Podczas spotkania uczestnicy mieli za zadnie wykonać proste karmniki dla ptaków.  W tym celu, na rolki od papieru, nałożyli masło, a następnie obtoczyli je w przygotowanych ziarnach. I tak oto, w bardzo prosty sposób, powstały „ ptasie smakołyki”. Następnie przeszli w miejsce, gdzie karmniki zostały zawieszone na drzewach.

Uczniowie klasy 1d, 1f i 3b przywieźli  ze sobą również marchewki dla zwierząt leśnych, którymi szybko zapełnili paśnik.

Skip to content