Z cyklu: nasi nauczyciele i uczniowie po godzinach – Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” A. Mickiewicza

Dnia 3 września 2022r. w godz. 11:00 – 13:00 odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania – akcja tradycyjnie już została objęta honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku odczytane zostały teksty ze zbioru „Ballad i romansów” wieszcza narodowego, Adama Mickiewicza.


Uczennice naszej szkoły: Amelia Bujak, Pola Różak i Helena Kwaśniak (kl. 8d) z nauczycielem języka polskiego, p. Anną Mazurkiewicz miały zaszczyt uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu u boku aktorów Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, p. Beaty Pszenicznej i p. Dawida Żłobińskiego. Dziewczynki odczytały fragmenty utworu „Dudarz”, zaś p. Mazurkiewicz fragment ballady „Kurhanek Maryli”. Organizatorami tej pięknej akcji społecznej, propagującej znajomość literatury polskiej na terenie naszego miasta, był Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli oraz Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej.

Skip to content