XVII Maraton Pisania Listów w Siódemce

Gimnazjum nr 7 serdecznie zaprasza w imieniu Amnesty International  na XVII Maraton Pisania Listów, który odbędzie się w naszej szkole w dn. 01.12.2016r. (czwartek) w godz. 10.00 – 17.00.

W tym dniu będziemy pisać listy  w obronie „więźniów sumienia”, czyli  ludzi więzionych na całym świecie za walkę o przestrzeganie praw człowieka lub w obronie ludzi czy całych społeczności, wobec których prawa człowieka są łamane.

Spośród 11 konkretnych przypadków, zaproponowanych w tym roku przez Amnesty International Samorząd Uczniowski wybrał trzy,  o prawa  których będziemy się listownie  upominać. Są to:

Ilham Tohti, profesor uniwersytecki z Chin, torturowany w więzieniu, skazany na dożywocie za rzekome nawoływanie do nienawiści na tle etnicznym,  dziennikarz Mahmoud Abu Zeid   z Egiptu, lepiej znany jako  Shawkan,  aresztowany podczas wykonywania swojej pracy – relacjonował protest społeczeństwa w Kairze. Piszemy także w obronie osób z albinizmem, prześladowanych w wielu regionach świata.  Tam wciąż wierzy się, że części ciała takiej osoby mogą być talizmanem i w związku z tym porywa się je i morduje.

Osoby z albinizmem reprezentuje Annie Alfred z Malawi.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy świętujemy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka i jest największym w Polsce wydarzeniem angażującym tak dużą ilość ludzi w obronę praw człowieka.

Poświęć swój czas, by zmienić świat! Napisz list i zmień życie wielu ludzi na lepsze!

bez-tytulu

Skip to content