Wycieczka klasy 2a i 2b ,,Tropami świętokrzyskiej przyrody”

31 maja 2019 r uczniowie klasy 2a i 2b wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się na wycieczkę „Tropami świętokrzyskiej przyrody”. Głównym celem wycieczki było promowanie walorów przyrodniczo – krajobrazowych naszego regionu w myśl zasady „Cudze chwalicie swego nie znacie”. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w Bodzentynie.

Zwiedziliśmy ruiny zamku i  zagrodę Cześnikiewiczów, gdzie poznaliśmy przedmioty codziennego użytku zgromadzone w starej zagrodzie. Bardzo ciekawe były warsztaty plastyczne. Z Bodzentyna pojechaliśmy  do Świętokrzyskiego Parku Narodowego . W Świętej Katarzynie odwiedziliśmy Muzeum minerałów i skamieniałości i oczywiście zjedliśmy pyszne lody. Odbyliśmy spacer pod zabytkową kapliczkę Św. Franciszka i do źródełka z cudowną wodą. Poznaliśmy legendy związane z tym miejscem, formy ochrony przyrody występujące na tym terenie. Kolejnym punktem programu był  Szklany Dom w Ciekotach. Tam czekało na nas ognisko i wiklinowy plac zabaw. Piekliśmy kiełbaski, chlebek, bawiliśmy się w wiklinowych karuzelach, torach przeszkód itp. Było super. Pogoda nam dopisała.