Wycieczka klas Vc i Vb  do Zakopanego i Krakowa…

Tatry to najpiękniejsze i najwyższe góry w Polsce. Mnóstwo ciekawych szlaków, wysokich szczytów i widokowych miejsc, które zapierają dech swoimi panoramami. Kraków to dawna stolica, miasto koronacyjne i nekropolia królów Polski. Zachwycające i czarujące swoim urokiem.  Miejsca te są najczęściej wybieranymi propozycjami  na szkolne wycieczki.

            W dniach 06-07 czerwca br. uczniowie klas Vc i b  naszej Szkoły wraz z opiekunami -nauczycielkami Anną Sikorską, Agnieszką Długosz-Rzepką, Moniką Rogalą i Aleksandrą Rachoń oraz przewodnikiem udali się na wycieczkę do Zakopanego. Pierwszego dnia uczniowie zachwycali się Doliną Kościeliską oraz centrum Zakopanego. Zwiedzili Wielką Krokiew, kościółek i cmentarz na Pęksowym Brzyzku oraz przeszli się ulicą Krupówki. Drugi dzień zarezerwowany był na Gubałówkę i Kraków. Bardziej wytrwali weszli na szczyt pieszo,  a  zmęczeni po pierwszym dniu zmagań górskich, wjechali kolejką. Ten punkt wyjazdu nie sposób było pominąć będąc w Zakopanem. To najczęściej odwiedzane przez turystów miejsca, w których można zakupić pamiątki, pospacerować, a także spróbować zakopiańskich oscypków. Po południu, będąc już w Krakowie uczniowie zwiedzali Wawel, Rynek oraz Sukiennice.

            Słoneczna pogoda, trochę deszczu, a także zatykające dech w piersiach widoki sprawiły, że wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

Skip to content