Wycieczka do Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach

W dniu 24 kwietnia 2024 klasy 7s i 6c udały się na wycieczkę do Tarnowskich Gór, gdzie zwiedziły Zabytkową Kopalnię Srebra oraz Sztolnię Czarnego Pstrąga.

Zabytkowa Kopalnia Srebra jest jedyną w Polsce podziemną trasą turystyczną umożliwiającą zwiedzanie dawnej kopalni kruszców srebronośnych. Od lipca 2017 jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas zwiedzania  kopalni uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak działała maszyna parowa, zobaczyć przodki górnicze z przełomu XVIII i XIX w. oraz przepłynąć łodzią po podziemnej rzece na głębokości 40m.

Drugą z atrakcji tego dnia była Sztolnia Czarnego Pstrąga, czyli podziemny szlak wodny. Siedząc w łodziach w tajemniczej scenerii, przy świetle migoczących lamp karbidowych, uczniowie przeplyneli wzdłuż pięknych załomów skał dolomitowych.

Wycieczka była niezapomnianym przeżyciem, ciekawym doświadczeniem, miło spędzonym czasem.

Skip to content