Wycieczka do Wieliczki i Krakowa

11 maja klasy 7a i 7c wraz z opiekunami zwiedzali obiekty wpisane na Listę UNESCO- Kopalnię Soli w Wieliczce i Stare Miasto w Krakowie.


Wielką atrakcją okazał się pierwszy punkt wycieczki- Kopalnia Soli. Podzieleni na dwie grupy uczestnicy wycieczki oczekiwali na zejście 327 metrów w dół. W drodze na dół pokonali około 380 schodów. W trakcie zwiedzania odwiedzili m.in. : Komorę Mikołaja Kopernika, Komorę Michałowice , Komorę Józefa Piłsudskiego oraz Kaplicę św. Kingi. Mogli również spróbować solanki oraz ścian stworzonych wyłącznie z soli. W Kaplicy św. Kingi zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia. Podczas zwiedzania wycieczkowicze zobaczyli wyrzeźbione z soli postacie sławnych osób takich jak św. Jan Paweł II, marszałek Józef Piłsudski oraz Mikołaj Kopernik. Znalazł się również czas na odpoczynek oraz kupno pamiątek, oczywiście w przepięknym otoczeniu. Po przejściu przez Komorę Wisła uczniowie wsiedli w stary górniczy szyb i wyjechali na powierzchnię. Następnie udali się na dalsze zwiedzanie i obiad do Krakowa.

Skip to content