Wycieczka do Warszawy

W dniu 25 kwietnia 2024 roku uczniowie kl. 6 c, którzy wzięli udział w Konkursie „Młodzi Eksperci do Spraw Unii Europejskiej”, uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, którą dla zwycięzców ufundował europoseł Adam Jarubas.

Podczas wyjazdu realizowano bardzo ciekawy program odwiedzając Warszawskie Biuro Unii Europejskiej gdzie uczniowie zapoznali się z zadaniami i pracą instytucji unijnych. Podczas ciekawych warsztatów zgłębiali wiedzę o działalności UE. Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie wraz z przewodnikiem, Starego Miasta oraz gra miejska utrwalająca zdobytą wiedzę o warszawskiej Starówce. Wszystkim również bardzo podobał się Pałac na Wodzie w Królewskich Łazienkach. Ostatnim punktem programu była wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestnicy wyjazdu mogli z loży dla gości, przysłuchiwać się wypowiedziom posłów i obserwować pracę naszego parlamentu. Wieczorem wszyscy zmęczeni ale pełni wrażeń i nowej wiedzy wrócili do Kielc.

Skip to content