Wolontariat Pola Nadziei

Zwykle o tej porze roku jesteśmy w „rozkwicie” wiosennej edycji kampanii „Pola Nadziei”. Jesienią ubiegłego na rabacie przed Szkołą posadzone zostały żonkile – symbol życia i nadziei. W ten sposób 2 października 2019 r. zainaugurowane zostały Pola Nadziei 2019/20.

Żonkilowe cebulki obumarły w ziemi, by wiosną wydać piękny, żółty kwiat. W ubiegłych latach były one rozprowadzane przez wolontariuszy podczas kwest ulicznych, kiermaszów, festynów i marszów. Chcemy jednak kontynuować tę piękną, szczytną ideę, dlatego korzystając z rozwiązań informatycznych zapraszamy do włączenia się w Wirtualne Pola Nadziei 2019/20Możemy wesprzeć Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach dokonując wpłaty on-line do Wirtualnej Puszki:
http://hospicjum.kielce.caritas.pl/pola-nadziei/wirtualnepolanadziei/
W tym roku zebrane środki chcemy przeznaczyć na bieżące potrzeby, a szczególnie na wsparcie personelu medycznego: lekarzy, pielęgniarek, opiekunów, fizjoterapeutów poprzez zakup środków bezpieczeństwa w postaci przyłbic, maseczek, fartuchów i płynów do dezynfekcji. Potrzeby sięgają także zakupu ozonatorów i oczyszczaczy powietrza oraz dozowników bezdotykowych. Mieszkańcy Hospicjum są wdzięczni za każdy dar serca.