Wizyta przedszkolaków w naszej szkole.

Dnia 25 lutego 2019 roku uczniowie z Przedszkola nr 42 na Słonecznym Wzgórzu odwiedzili naszą bibliotekę
szkolną.
Celem zajęć przygotowanych przez uczennice klasy 3h gimnazjum było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku do książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki oraz poznanie pracy bibliotekarza.

Przedszkolaki zwiedziły pomieszczenia biblioteki, dowiedziały się czym różni się wypożyczalnia od czytelni oraz zapoznały się z zasadami zachowania w bibliotece.

Tematem przewodnim spotkania były bajki i baśnie. Dzieci brały udział różnych quizach i zabawach dotyczących bajkowych postaci. Odgadywały zagadki, za które wygrywały słodkie nagrody. Zajęcia uatrakcyjniały zabawy ruchowe. Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze zarówno dla maluchów jak i gimnazjalistów.