Wiedeńskie klimaty – wycieczka nr 2

W dniu 6 grudnia 2016 r. śladem klas pierwszych DSD, na wycieczkę do Wiednia udała się klasa 3b oraz uczniowie kilku klas drugich. Uczestnicy zwiedzili liczne muzea i obiekty historyczne stolicy Austrii pod opieką p. Magdaleny Grądziel, p. Małgorzaty Kamińskiej – Woś, p. Anny Lesiak i p. Grażyny Rudnickiej – Tutaj. Chcąc poczuć wyjątkową atmosferę przedświąteczną, jaka panuje w Wiedniu, uczniowie kolejnej wycieczki odwiedzali również rozmaite miejsca związane z Bożonarodzeniowym Jarmarkiem, jak np. Rathausplatz czy Lunapark na Praterze i mieli okazje skosztować pysznego Kinderpunsch-a. Cała grupa zmęczona dużym tempem zwiedzania, ale zadowolona, wróciła zgodnie z planem w nocy 10 grudnia do Kielc. Uczniowie już czekają z niecierpliwością na kolejną możliwość rozwijania znajomości języka niemieckiego na wiosennej wycieczce do Berlina.