W zdrowym ciele zdrowy duch-smacznie, zdrowo, kolorowo oraz przede wszystkim zdrowo

W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu uczniowie klas I-VIII w wsparciu Samorządu Szkolnego i świetlicy szkolonej  wzięli udział w warsztatach promujących zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną oraz pogłębianie wiedzy o I pomocy ” W zdrowym ciele zdrowy duch-smacznie, zdrowo, kolorowo oraz przede wszystkim zdrowo”. Głównym celem kampanii pod hasłem # BeActive ( Bądź aktywny) jest zachęcanie do aktywnego trybu życia.

W ramach warsztatów uczniowie klas IV-VIII przygotowali stoiska kiermaszu ze zdrowym jedzeniem- owoce, warzywa, zielone kanapki, pożywne soki i sałatki, które zaprezentowali klasom III. Następnie odbyło się przeszkolenie z I pomocy i prezentacja pracownika Powiatowego Sanepidu o zdrowym odżywianiu.