„Szkoła Pamięta”- Spotkanie z Marią Krzyżanowską w „Pytaniu na Śniadanie” oraz tablica pamiątkowa Jarosława Tkaczyka

„Szkoła pamięta”  to akcja, której patronem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Kuratorium Oświaty. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Z tej okazji w dniu 25 października, przenieśliśmy się w czasie i Gościem programu „Pytanie na Śniadanie” była Maria Krzyżanowska, założycielka pierwszego żeńskiego gimnazjum w Kielcach oraz patronka ulicy, na której znajduje się nasza szkoła.

W rolę głównej bohaterki wcieliła się Karolina Szlufik z klasy 8 B zaś w rolę dziennikarza- Alex Terczyński z klasy 7 A. Przedstawienie zostało skierowane do uczniów klas trzecich. Za przygotowanie odpowiadają opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: p. Katarzyna Jarkowska i p. Agnieszka Długosz-Rzepka, autorem scenariusza jest nauczyciel języka polskiego p. Anna Kaleta.

W tej szczególnej akcji nie mogliśmy zapomnieć o naszym utalentowanym trenerze oraz wspaniałym nauczycielu p. Jarosławie Tkaczyku. Z tej okazji przygotowaliśmy tablicę pamiątkową, na której zamieściliśmy zdjęcia przedstawiające go wraz z drużyną swoich podopiecznych, nauczycielami oraz rodziną. Całości przyświecają słowa: „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”.