Świętokrzyski Festiwal Nauki

W miniony poniedziałek chłopcy z klasy 5S wybrali się na Politechnikę Świętokrzyską by wziąć udział w Świętokrzyskim Festiwalu Nauki. Wyjście obfitowało w liczne atrakcje. Naszym głównym celem była wizyta na Wydziale Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki. To tu klasa uczestniczyła w warsztatach „Od rysunku płaskiego do wydruku 3D; stwórz własny model”.

Na zajęciach prowadzący zapoznał chłopców z oprogramowaniem do rysowania obiektów „płaskich 2D”. Każdy uczestnik zajęć samodzielnie wykonał własny rysunek 2D, który następnie poddał konwersji do środowiska 3D i zapisał jako obiekt przestrzenny. Nie było to wcale takie łatwe, ale nam się udało!!! Po zajęciach z wydrukiem 3D, odwiedziliśmy również inne wydziały: Wydział Mechatroniki i Budowy, na którym była okazja obejrzenia i przymierzenia się do bolidów elektrycznych jak również podziwiania łazika marsjańskiego w akcji; Centrum Laserowych Technologii, które prezentowało ciekawy pokaz obrazujący zastosowanie laserów w przemyśle. Nie zabrakło również poczęstunku podanego na jadalnych talerzach wykonanych z otrębów i licznych gier, w których można było wygrać wiele nagród. Punktem kulminacyjnym wycieczki było, już pod szkołą, zasadzenie dwóch dębów, które otrzymaliśmy na Festiwalu. Był to bardzo udany dzień obfitujący w wiele wrażeń i atrakcji.

Skip to content