Sukces uczniów w konkursie „Namierzamy drzewa w Kielcach”

Dnia 22 czerwca 2022 w Urzędzie Miasta  odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „ Namierzamy drzewa w Kielcach”. Uczniowie klas siódmych : Gabriela Toporek, Katarzyna Pacak, Nadia Andruszkiewicz, Maja Grabka, Oliwia Zawisza, Joanna Kwiecień, Andrzej Wiktor  otrzymali z rąk Pani Agaty Wojdy atrakcyjne nagrody, za pracę przy projekcie. Szkolnym koordynatorem konkursu był nauczyciel biologii Anna Kwiecień.

Przedmiotem Konkursu było  wskazanie lokalizacji drzew iglastych i liściastych w ogólnodostępnej przestrzeni miasta Kielce z wykorzystaniem aplikacji mobilnej „ulepszaMY Kielce” wraz z rozpoznaniem ich rodzaju. Następnie uczniowie wykonali prezentację multimedialną, pokazującą wyniki prac i znaczenie drzew w mieście.

Konkurs „ Namierzamy drzewa w Kielcach” realizowany był w ramach projektu „ System monitorowania efektywności miasta inteligentnego w ramach audytu miejskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Organizatorem był Prezydent Miasta Kielce w partnerstwie Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.  Gratulujemy!!!

Skip to content