Sukces naszych uczniów na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

W dniach 31.03 – 06.04 w Kielcach odbyła się XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w piłce ręcznej. W kadrze województwa świętokrzyskiego prowadzonej przez trenerów Rafała Bernackiego i Krzysztofa Palucha na 17 reprezentantów wystąpiło aż 10 uczniów naszej szkoły:

Z klasy 3Ag:

– Michał Gorlas

– Michał Kowalski

– Jakub Makuła

– Szymon Wiaderny

– Sebastian Świt

– Bartosz Konwicki

– Mikołaj Kotliński

– Antoni Jakubiec

– Łukasz Majchrzak

Z klasy 8A:

– Patryk Wasiak

Pierwszego dnia turnieju chłopcy zagrali 2 bardzo trudne spotkania kolejno z województwem pomorskim oraz podkarpackim.

Świętokrzyskie – Pomorskie 24:17 (13:8)

Świętokrzyskie – Podkarpackie 22:13 (11:5)

Pomimo wysokich zwycięstw te mecze były naprawdę bardzo emocjonujące.

Drugiego dnia gospodarze zagrali o 1 miejsce w grupie z województwem Lubelskim. Zapowiadał się bardzo zacięty mecz i taki właśnie był. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować dużej przewagi. Mecz był do samego końca bardzo wyrównany i emocjonujący.

Świętokrzyskie – Lubelskie 19:16 (9:8).

Kolejnym meczem był już ćwierćfinał z województwem Lubuskim, który chłopcy ze świętokrzyskiego zagrali niemal bezbłędnie. Od początku pokazali na co ich stać i wyszli na wysokie prowadzenie.

Świętokrzyskie – Lubuskie 37:21 (19:7)

W półfinale na świętokrzyskie czekało województwo śląskie, które było jednym z największych pretendentów do medalu na tej imprezie. W tym meczu reprezentanci naszego województwa pokazali się z najlepszej strony wyraźnie wygrywając to spotkanie.

Świętokrzyskie – Śląskie 39:26 (20:12)

W sobotę odbył się wielki finał, w którym gospodarze zmierzyli się z reprezentacją województwa dolnośląskiego. Z całą pewnością można powiedzieć, że ten mecz był najbardziej dramatycznym meczem na całej Olimpiadzie. Na początku zespół z województwa dolnośląskiego wyszedł na prowadzenie 5:1. Z biegiem czasu ich przewaga malała. Do przerwy na tablicy widniał wynik 9:9. Drugą połowę lepiej zaczęli zawodnicy
z dolnośląskiego, wychodząc na prowadzenie 13:10. Tym razem nasi szybko odrobili straty i w 40 minucie wyszli na prowadzenie 15:14. Niestety było to jedyne prowadzenie naszych reprezentantów. Mecz do końca był zacięty. W ostatniej akcji dającej remis nie udało się zdobyć bramki.

Świętokrzyskie – Dolnośląskie 24:25 (9:9)

Województwo świętokrzyskie z naszymi uczniami w składzie zdobyło srebrny medal, niewątpliwie jest to wielki sukces.