SPRZĄTANIE ŚWIATA 19 – 30 WRZEŚNIA 2022

Sprzątanie Świata”, to wspólna lekcja poszanowania środowiska.
Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko
.

HASŁO TEGOROCZNEJ AKCJI BRZMI:

„WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE”

KLASY 0 – III

• w sali– uczniowie oglądają film: https://www.youtube.com/watch?v=mALlopJyeSU
  • uczniowie wykonują zadania J (załącznik, ksero w pokoju nuczycielskim)
  • na zewnątrz– pod opieką wychowawcy, uczniowie porządkują teren wokół szkoły (dowolna godzina i dzień między  19 a 30 września);

KLASY IV-VIII

• Wychowawcy wpisują temat godziny wychowawczej– „Wszystkie śmieci są nasze” – Ogólnopolska akcja „Sprzątanie świata”.
  • Zadanie dla uczniów:
    Uczniowie, którzy chcieliby otrzymać punkty dodatnie z zachowania mogą wykonać plakat zachęcający do segregowania odpadów (format A3 lub A4, technika dowolna).
    Termin oddania: do 30 września br.

DODATKOWO!!!

Do 20 listopada odbywać się będzie zbiórka zużytych baterii i telefonów.

Klasy 4-8 Surowce należy przynosić bezpośrednio do organizatorów (A. Kwiecień, A. Pawelec)

Uczniowie, w zależności od ilości przyniesionych surowców,  mogą liczyć  na pozytywną uwagę, kupon szczęścia lub ocenę za aktywność

Klasy 0-3 – Przyniesione surowce wkładają do pojemników  przy portierni. Zapisują ilość do specjalnie przygotowanego zeszytu (u p. woźnej). Zaangażowani uczniowie otrzymają pochwałę do dziennika.

Organizatorzy: A. Pawelec, A Kwiecień