„Ratujemy i Uczymy Ratować”

Witam serdecznie Państwa, Witam gorąco Uczniów!

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzony jest w naszej klasie od zeszłego roku i skierowany jest do klas I-III . Jego głównym celem jest poznanie zasad pierwszej pomocy, ale nie tylko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą.

Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.

Jako koordynatorki programu Ratujemy i Uczymy Ratować , prowadzimy zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Niestety sytuacja epidemiologiczna, zmusza nas do pozostania w domach. Nie oznacza to jednak, że nasi uczniowie muszą się nudzić.

Dzięki wsparciu Play WOŚP przygotował dla dzieci aplikację mobilną „Uczymy Ratować”, dzięki której dzieci mogą w prosty sposób dowiedzieć się, jak zachować się w trudnych sytuacjach. Przestępny poradnik dla dzieci w formie zabawnej gry pozwala przełamać lęk i zapamiętać niezbędne, kluczowe informacje, które mogą uratować komuś życie. Cała wiedza skumulowana jest w kilku prostych krokach i zaprezentowana w aplikacji w formie zabawy.

Ze strony https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/pomysly-na-czas-wolny-z-dziecmi-w-domu-cz4 można pobrać kolorowanki, które umilą czas najmłodszym.

Na stronie https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/pomysly-na-czas-wolny-z-dziecmi-w-domu-cz9 można podpatrzeć, jak wykonać ciekawe origami.

Na stronie https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/pomysly-na-czas-wolny-z-dziecmi-w-domu-cz13 umieszczone są wykreślanki, kolorowanki, quizy do pobrania i rozwiązania.

Życzymy Państwu oraz naszym uczniom dużo zdrowia, spokoju
                                                                                                                          Koordynatorki Programu Ratujemy i Uczymy Ratować
                                                                                                                                  Joanna Łata, Agnieszka Żelichowska  

Skip to content