„PRZYWRÓĆMY PAMIĘĆ ZAPOMNIANYM BOHATEROM”

Dnia 26.04.2018 przedstawiciele klas 2Fi 3E gimnazjum pod opieką p. Anny Kwiecień i p. Michała Kucharczyka wzięli udział w rajdzie historycznym. Ekspedycja upamiętniła Miesiąc Pamięci Narodowej (kwiecień 2018). Uczciła pamięć o bohaterach, którzy oddali życie za Ojczyznę i pochodzili z Kielc i regionu świętokrzyskiego.

Uczniowie rozwiązywali zadania związane z tymi wydarzeniami, wypełniając specjalne karty pracy. Odwiedzili  m.in. Kościół na Baranówku – miejsce zbiórek Szarych Szeregów, Cmentarz Wojsk Polskich i Partyzancki, Wojewódzki Dom Kultury, Pomnik Armii Krajowej, Katedrę Kielecką oraz OMPiO. Gimnazjaliści zapalili symboliczny znicz w wybranym miejscu pamięci.

O godzinie 12.00 odbyła się oficjalna uroczystość przy pomniku  rozstrzelanych  patriotów w 1944 r. na ul. Karczówkowskiej.

Rajd zakończyło spotkanie przy ognisku i kiełbasce na Karczówce przy klasztorze.
Dzisiejszy dzień był też praktyczną lekcją historii o bohaterach kieleckich, z której uczniowie na pewno zapamiętają więcej, niż siedząc w szkolnej ławce.

Skip to content