Projekt – Nasza Flaga

W ramach lekcji historii oraz zbliżających się obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, jak również Dnia Flagi, klasy czwarte i piąta realizowały projekt NASZA FLAGA. Jego celem było rozbudzenie wśród dzieci poczucia przynależności narodowej oraz przywiązania i poszanowania do symboli naszego kraju.

Jednym z  działań  był udział w zajęciach online organizowanych przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, w trakcie których uczniowie dowiedzieli się o najważniejszych kwestiach związanych z historią uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to świetna okazja do poszukiwania odpowiedzi na pytanie: Dlaczego to wydarzenie sprzed 200 lat jest tak ważne, że mamy teraz święto, nie idziemy do szkoły i pracy? Innym działaniem składającym się na projekt  było  przedstawienie swojej wizji  artystycznej  prezentującej barwy narodowe. Zainteresowanie było bardzo duże. Przygotowane przez uczniów prace charakteryzowały się pomysłowością i oryginalnością wykonania.  Najlepsze z nich zostały  nagrodzone oceną celującą o wadze 1, zaś prace wyróżnione taką samą oceną o wadze 2. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach.

Zachęcamy również do obejrzenia galerii prac naszych uczniów, która znajduje się na profilu  na Facebook’u naszej szkoły w formie prezentacji multimedialnej.

Skip to content