Pozalekcyjne zajęcia w terenie

Szkolne Koło Miłośników Przyrody, pod opieką p. A. Pawelec i p. M. Orzechowskiej, późnym wieczorem 20 września spotkało się z p. Łukaszem  Misiuna  ze Stowarzyszenia Psychoedukacyjno  – Przyrodniczego MOST. Spotkanie miało miejsce w okolicach Zalewu kieleckiego oraz doliny rzeki Dąbrówki, wszystkim znanej jako Silnica i było kontynuacją rozpoczętego pod koniec zeszłego roku szkolnego projektu nt. „ Czynnej ochrony nietoperzy”.

Podczas warsztatów uczestnicy sprawdzali, czy w budkach, które zawieszali w czerwcu, zamieszkały nietoperze. Okazało się, niestety, że żaden  gacek ani nocek nie skorzystał z tego rodzaju domku.

Następnie uczniowie odbyli pogawędkę na temat warunków rozwoju i bytowania nietoperzy.
W dalszej części Miłośnicy Przyrody, przeszli wzdłuż Zalewu i przy pomocy specjalnego detektora rejestrowali dźwięki nietoperzy. Wyniki, mają być przedstawione przez p. Łukasza na kolejnych zajęciach.

 

 

Skip to content