Podsumowanie czytelnictwa naszych uczniów w I semestrze.

Informujemy, że biblioteka podsumowała czytelnictwo w I semestrze szkolnym.

Ranking najlepszych klas:

I miejsce – klasa 2c – 85 książek czyli 4,3 książki na czytelnika

II miejsce – klasa 7b – 78 książek czyli 3 książki na czytelnika

III miejsce – klasa 5b – 76 książek, czyli 3,6 książki na czytelnika

Najlepsi czytelnicy:

– Alan Piłat z klasy 5b

– Marcel Sikora z klasy 2b

– Karolina Wójcik z klasy 5c

– Karolina Kuttles z  klasy 6c

Serdecznie gratulujemy, a jednocześnie zachęcamy do wypożyczania książek na ferie zimowe!

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła, pisała Wisława Szymborska, zmarła w 2012 roku laureatka literackiej Nagrody Nobla.

Bawmy się i przeżywajmy przygody…

Nadchodzące ferie zimowe, dają możliwość poświęcenia czasu na lekturę książek                     i czasopism. Czytanie dobrych książek nawet w dzisiejszych czasach, może stać się ciekawą przygodą w czasie ferii.

Jako nauczyciele bibliotekarze zachęcamy do odwiedzania biblioteki, do wypożyczania książek, do czytania, tak aby kojarzyło się ono z ciekawym stylem życia, a nie obowiązkową nudną lekturą. Czytanie książek poszerza horyzonty, rozwija inteligencję  i czyni ludzi po prostu szczęśliwszymi.