Plenerowa lekcja biologii

8 października klasy III b i III g uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Nadleśnictwo Kielce

Najpierw podzielono nas na dwie grupy i rozdano nam karty pracy, które mieliśmy uzupełnić. Gdy jedna klasa uczestniczyła w prezentacji dotyczącej leśnej przyrody, druga poznawała sposoby pielęgnowania lasów, rozmawiała o zagrożeniach wywołanych działalnością człowieka i natury. Ciekawszy był scenariusz dotyczący leśnego życia: słuchaliśmy odgłosów różnych zwierząt, dotykaliśmy ich sierści, mogliśmy zobaczyć, jak one wyglądają .
Po tych zajęciach wyruszyliśmy w teren na ścieżkę edukacyjną przygotowaną w  rezerwacie przyrody Sufraganiec. Potem przyszedł czas na oddanie wypełnionych kart pracy. Staraliśmy się, więc mamy nadzieję, że Pani to doceni  i będą bardzo dobre oceny:)
Po zajęciach odpoczywaliśmy przy ognisku, piekliśmy kiełbaski, ale śpiewanie jakoś nam nie wychodziło. Po dzisiejszej lekcji biologii jesteśmy  mądrzejsi, dotlenieni i zadowoleni:)

Skip to content