Otwarcie kompleksu sportowego

W poniedziałek 19.10.2015r. o godz. 12.00 w Gimnazjum nr 7 im. S. Moniuszki odbyło się uroczyste otwarcie kompleksu sportowego wybudowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego. Radosną uroczystość uświetnili swoją obecnością prezydent Kielc Wojciech Lubawski, wiceprezydent Andrzej Sygut, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Mieczysław Tomala, oraz przyjaciele szkoły, wielcy orędownicy powstania obiektu sportowego, wśród nich radny Dariusz Kozak, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Słoneczne Wzgórze Grażyna Fiuk oraz proboszcz parafii św. Jadwigi w Kielcach ks. Krzysztof Leśniak.

Obiekt sportowy, na który składają się: boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią, bieżnia, skocznia w dal oraz boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej, siatkowej i koszykowej, jest monitorowany i sztucznie oświetlony.

Koszt inwestycji wyniósł 1,6 mln zł. Na projekt mieszkańcy Kielc oddali 5500 głosów.

Prace budowlane trwały od 1.07. do 20.09.2015r. i zostały wykonane w terminie.

Skip to content