Na „Górę grosza” zebraliśmy 1119,05zł!

Od 25 listopada do 2 stycznia 2020 roku w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę monet (do 1gr do 5zł) w ramach akcji „Góra Grosza”. Organizatorem XX edycji akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dla rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, tworzenie grup usamodzielnienia dla młodzieży z domów dziecka, pomoc dla młodzieżowych ośrodków wychowawczych oraz programy terapeutyczne dla dzieci przebywających w różnych formach opieki zastępczej.

Nad sprawnym przebiegiem działań czuwała komisja, w której skład wchodzili uczniowie z klasy 7a, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kacper Radek oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego p. Katarzyna Jarkowska i p. Agnieszka Długosz-Rzepka.

Na korytarzu stanęła również wspólna skrzynia skarbów, do której można było wrzucać grosze. Zebrane pieniądze uczniowie  z klasy 7a oraz Samorządu Uczniowskiego posegregowali według nominałów, a komisja dokładnie przeliczyła i wypełniła protokół zbiórki. Była to trudna i żmudna praca, ale sprawiła wiele zadowolenia i satysfakcji.

Zbieranie „grosików” zostało włączone jako jedno z zadań w ramach Ligi Klas. Każda klasa walcząc o 5 punktów w tej konkurencji zbierała drobne monety. Zwycięzcami zostały klasy:

3B- 162,33zł,

2C- 124,37zł

3C-85,69zł.

Serdecznie gratulujemy!

Łącznie udało nam się uzbierać 1119,05zł!! Z całego serca dziękujemy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za włączenie się w tę akcję!

Skip to content