Młodzi głosują!

19 października odbyły się w naszej szkole młodzieżowe wybory parlamentarne przeprowadzone pod kierunkiem Centrum Edukacji Obywatelskiej . Zorganizowanie i przeprowadzenie ich  miało na celu kształtowanie obywatelskich postaw wśród młodych ludzi, przygotowanie  do aktywnego korzystania ze swoich praw w dorosłym życiu. Uczniowie gimnazjum przygotowywali się do tego wydarzenia rysując plakaty zachęcające do udziału w głosowaniu. Pojawiły się na nich ciekawe hasła np. :

„NIE CHOWAJ SIĘ DO NORY IDŹ NA WYBORY !”, „JEDEN TWÓJ GŁOS MOŻE ODMIENIĆ POLSKI LOS”, „ JEDEN GŁOS I MASZ W RĘKACH KRAJU LOS”.

Następnie przygotowano lokal wyborczy, wydrukowano karty do głosowania i wybrano komisję. W poniedziałek uczniowie wszystkich klas wzięli udział w głosowaniu, zakreślając jeden wybrany przez siebie komitet wyborczy na kartach do głosowania, które wrzucano do zaplombowanej urny.  Następnie komisja skrupulatnie przeliczyła głosy. Mamy nadzieję, że była to dobra  lekcja wychowania obywatelskiego, a zdobyte w niej doświadczenie młodzież wykorzysta w dorosłym życiu w pełni korzystając z przysługujących im praw.

Skip to content