Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej w Języku Obcym

17 grudnia kilka minut po 9tej na sali teatralnej naszej Szkoły rozpoczął sie niezwykły koncert – konkursowy koncert piosenki świątecznej. Uczniowie z kilku kieleckich szkół – SP 27, SP 25, SP 34, Państwowej Szkoły Muzycznej oraz ze Szkoły Podstawowej z Nowin prezentowali zarówno swoje umiejętności wokalne, jak również językowe, ponieważ utwory wykonywane były w języku angielskim i niemieckim.

Naszą Szkołę reprezentowała uczennica klasy 6c – Karolina Kuttles.

Wykonawcy zaprezentowali niezwykle wysoki poziom swoich umiejętności, a na scenie poradzili sobie jak prawdziwi profesjonaliści.

Z tego też powodu nieoczekiwanie to jury konkusu, a nie jego uczesnicy, miało największy problem z wywiązaniem się z powierzonego mu zadania. Po burzliwej dyskusji udało się na szczęście 🙂 wyłonić laureatów.

Dyplom i nagroda za I miejsce powędrowały do rąk Marii Stachery i Grzegorza Stachery z Zespołu Szkół Muzycznych w Kielcach, II miejsce wyśpiewała sobie nasza Karolinka, zaś laureatką III miesca została reprezentantka SP 27 – Anna Więckowska. Wyróżnione zostały: Wiktoria Basiak z SP w Nowinach oraz Julia Nowakowska (SP 25 w Kielcach).

Koncert uświetniły występy uczniów z klasy 6b i 7b, za co dziękujemy.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu, a opiekunom serdecznie dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.

Zapraszamy do obejrzenia i przeczytania relacji z wydarzenia.

https://kielce.tvp.pl/23441902/dobry-dzien-z-tvp3-kielce   (godz. 8:27, 56 minuta programu)