Międzynarodowy Dzień Praw dziecka z UNICEF

“Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.”
Powyższe słowa Janusza Korczaka stały się mottem naszych szkolnych tegorocznych obchodów Dnia Praw Dziecka – wydarzenia, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie.

W tym dniu, w wielu krajach , dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności  z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

Również w naszej szkole był to radosny dzień, a nasi uczniowie wraz z nauczycielami włączyli się w szereg działań. Na sali konferencyjnej przedstawiciele klas 4-8 z ogromnym zaangażowaniem wykonywali zadania związane z tematem praw dziecka – rozwiązywali zagadki językowe, robili plakaty tematyczne, uzupełniali karty pracy. Najstarsze klasy – siódmo- i ósmoklasiści mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązujac test o prawach dziecka, zaś nasi najmłodsi uczniowie specjalnie na tą okazję przygotowali własną, niezwykle wymowną interpretację wiersza “O prawach dziecka” (zachęcamy do obejrzenia filmiku na fb szkoły – https://www.facebook.com/sp39kielce/).

Najbardziej wyrazistym symbolem naszej solidarności z dziećmi na cały świecie był jednak tego dnia kolor niebieski, który zdominował nasze stroje i dekoracje szkoły.

Skip to content