Mamy dwie laureatki w konkursie języka niemieckiego!

Uczennice klasy 3C, Klaudia Węgrzyn oraz Wiktoria Janik, okazały się bezkonkurencyjne w rywalizacji o najlepsze „germanistki” nie tylko w naszej szkole, ale również w całym województwie świętokrzyskim. Obie dziewczyny podczas finałowej rozgrywki XIV Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, składającej się z części pisemnej i ustnej, wykazały się ogromną wiedzą, zajmując w ostatecznym rankingu ex-aequo miejsce 1/2 (Klaudia) oraz 11/12 (Wiktoria). Sukces jest tym większy, że poziom startujących w tym konkursie jest z roku na rok coraz wyższy, a nasi uczniowie zawsze znajdują się wśród laureatów i finalistów.

Dziewczęta zapewniły sobie oprócz prestiżowego wyróżnienia, maksymalną ocenę na egzaminie gimnazjalnym z języka niemieckiego, ale też miejsce w wybranej szkole średniej. Serdecznie gratulujemy!
W dniu 15 kwietnia w Centrum Targowym w Kielcach odbędzie się uroczysta gala podsumowująca konkursy przedmiotowe w bieżącym roku szkolnym, na której najlepsi w województwie otrzymają pamiątkowe nagrody i dyplomy.
Skip to content