ŁYSICA W DESZCZU

„ Rajd, rajd świętokrzyski rajd, czy to w słońcu czy to w deszcz, idziesz z nami przyjacielu, bo 
   sam chcesz”.

Góry Świętokrzyskie, to najniższe pasmo górskie w Polsce. 4 czerwca siódmoklasiści zdobywali ich najwyższy szczyt, który jednocześnie jest najniższym szczytem należącym do  Korony Gór Polski.  Rajd związany był z realizacją podstawy programowej z geografii- Poznaję region, w którym mieszkam”. Przebieg planowanej trasy musieliśmy skrócić ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Pomimo deszczu, do uszu opiekunów nie dotarły żadne narzekania, humory dopisywały i wszyscy cali i zdrowi dotarli na szczyt.

Na koniec, w hotelu Jodełka, na utrudzonych turystów czekała pyszna, gorąca zupa, herbata i kiełbaski. Miejmy nadzieję, że za rok Łysica przywita nas słońcem.

Skip to content