Literacki Biblioturniej w MBP w Kielcach

Dnia 9 maja klasa 3b wzięła udział w literackim biblioturnieju zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach (Filia Nr 5) z okazji 20-lecia istnienia w ramach projektu Coolturalny Jubileusz.

W turnieju rywalami naszych uczniów byli trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 24 w Kielcach. Każda klasa została podzielona na 5 drużyn, które zmagały się z zadaniami w 5 rundach. Uczestnicy wykazywali się znajomością alfabetu, tytułów i cytatów z lektur szkolnych, ponadto rozwiązywali krzyżówkę i dopasowywali rekwizyty do znanych książek z literatury dziecięcej.

Poza szeroką wiedzą ważna okazała się szybkość podejmowanych decyzji, ponieważ czas na odpowiedź był ograniczony.

Przez cały czas trwania turnieju trudno było przewidzieć, która szkoła zwycięży. Dopiero w ostatniej rundzie uczniowie SP Nr 24 wyszli na prowadzenie zdobywając 1 punkt więcej.

Mimo to, uczestnicy obu szkół podziękowali sobie za sportową rywalizację, przyjazną atmosferę i wspaniałą zabawę podczas konkursu.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz zostało zrobione wspólne zdjęcie na  pamiątkę tego miłego spotkania.

Skip to content