Lekcja patriotyzmu

24 i 25 września klasy szóste naszej szkoły wzięły udział w wycieczce o charakterze patriotycznym na terenie Kielc. Odwiedziły Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, w którym uczniowie zapoznali się z biografiami wybitnych Polaków związanych z naszym miastem i regionem, takich jak Stefan Żeromski, Józef Piłsudski, Stanisław Staszic, Marian Langiewicz czy ksiądz Piotr Ściegienny.

Następnie uczniowie udali się wraz z przewodnikiem na dwugodzinny spacer po centrum Kielc śladami miejsc upamiętnionych pomnikami postaci lub wydarzeń istotnych dla historii miasta. W trakcie spaceru odpowiadali na pytania zawarte w kartach pracy, które otrzymali od przewodnika.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzenie Muzeum lat Szkolnych Stefana Żeromskiego. Uczniowie wysłuchali w nim ciekawej opowieści o dzieciństwie i latach młodości sławnego pisarza, a także poczuli atmosferę carskiego gimnazjum, do którego uczęszczał autor „Syzyfowych prac”.

Ta nietypowa lekcja patriotyzmu dostarczyła uczniom klas szóstych wielu interesujących wiadomości dotyczących nie tak dawnej historii ich miasta oraz Polaków, którzy pozostawili w nim po sobie trwały ślad.