Lapbook- Tadeusz Kościuszko

Z okazji upamiętnienia 230 rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej uczniowie klas IV-VIII zaproszeni zostali do udziału w konkursie historycznym. Każdy z uczestników konkursu miał za zadanie samodzielnie wykonać i opracować książkę tematyczną w formie lapbooka.

Jej tematem stał się główny bohater wydarzeń z 1794 roku – Tadeusz Kościuszko. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów o czym świadczy ilość wykonanych prac. Napłynęło ich aż 62. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością. Ważne informacje, ciekawostki, zdjęcia, puzzle, krzyżówki o Naczelniku powstania zamieszczano w licznych kieszonkach, skrytkach, zakładkach i kopertach. Okazało się, że konkurs oprócz realizacji zamierzonych celów, stał się dla uczniów również świetną, kreatywną zabawą. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni ocenami celującymi o wadze 1, a prace wyróżnione o wadze 2. Najciekawsze z nich zostały zaprezentowane na wystawie całej społeczności szkolnej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach.

Skip to content