Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla klas I DSD w Nowinach

Niezwykły sukces odnieśli nasi pierwszoklasiści w VIII edycji Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla klas I DSD, który jak co roku odbył się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach. Test sprawdzający wiedzę z zakresu geografii, historii, sztuki, sportu i kultury Austrii, Niemiec, Szwajcarii i Liechtensteinu, pisali oprócz naszych uczniów, pierwszoklasiści z dwóch innych szkół DSD – Gimnazjum w Nowinach oraz Gimnazjum Nr 9.

Wśród 56 startujących, w pierwszej dziesiątce mieliśmy siedmioro uczniów! Najwyżej uplasowali się: Zuzanna Banaś (2 miejsce), Jakub Bródka (3) i Justyna Górska (4), wszyscy z klasy 1D. Organizator poinformował, że jeszcze nigdy w historii konkursu tak wielu uczniów nie pokonało granicy 70% poprawnych odpowiedzi, a przecież test nie należał do najłatwiejszych. Laureaci i najlepsi uczestnicy otrzymają nagrody i dyplomy. Serdecznie gratulujemy!
Skip to content