KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH

Wszystkich chętnych z naszej szkoły zachęcamy do wykonania dowolną techniką Szopki Bożonarodzeniowej.  Termin  oddawania prac upływa 8 stycznia 2016 r. Szopki przynosimy do sali nr 2. Powinny one być podpisane przez autorów (imię, nazwisko i klasa).
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU I WRĘCZENIE NAGRÓD 14 STYCZNIA 2016Święta Bożego Narodzenia przypominają nam o narodzinach Jezusa Chrystusa w Betlejem. O tym wydarzeniu tak napisał św. Łukasz: „Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.” (Łk 2, 4-7)
Święta to czas radości, modlitwy, spotkań rodzinnych, śpiewania kolęd, ubieranie choinek. Warto, aby ten szczególny czas był dobrze wykorzystany. Projektowanie i wykonywanie szopek może być doskonałą okazją do poznania tradycji związanej ze świętami, rozmów i przebywania z bliskimi osobami.

Skip to content