Konkurs recytatorski „Barwy jesieni”

Jesień to piękna pora roku. Spacerując, obserwujemy kolorowe liście, brązowe kasztany, żołędzie, czerwone korale jarzębiny. O jesieni pisali poeci, również twórcy literatury dziecięcej. Byli to, między innymi, Maria Konopnicka, Zofia Dąbrowska, Dorota Gellner. I to właśnie między innymi ich wiersze recytowali mali artyści w szkolnym konkursie recytatorskim „Barwy jesieni”, który odbył się 25.10.2019 r.

Recytacje dostarczyły słuchaczom przeżyć estetycznych i emocjonalnych. Dzieci zaprezentowały wysokiej klasy umiejętności artystyczne, wspaniale interpretując recytowane teksty.

W skład komisji konkursowej weszły Panie: Małgorzata Szostak, Anna Pater oraz Agnieszka Rogóyska. Komisja oceniała znajomość i interpretacje tekstu, tempo, intonację oraz opracowanie głosowe.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Klasy I: