konkurs „Ilustracja do twórczości Astrid Lindgren”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla dzieci, który obchodzony jest 2 kwietnia 2021 roku, biblioteka szkolna ogłasza konkurs plastyczny „Ilustracja do twórczości Astrid Lindgren”.

Astrid Lindgren  to szwedzka pisarka, autorka takich książek jak: .„Pippi Pończoszanka”, „Dzieci z Bullerbyn”, „Bracia Lwie serce” czy „Dzieci z ulicy Awanturników”, która  należy do czołowych twórców literatury dziecięcej.

Celem konkursu jest : popularyzowanie literatury dziecięcej, zachęcanie uczniów do czytania oraz rozwijanie zdolności plastycznych.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – VIII

Zadaniem uczniów jest przygotowanie pracy plastycznej w formacie A4 , wykonanej dowolną techniką. Praca musi być tematycznie związana z tytułem konkursu.

Podpisane zdjęcie pracy należy przesłać do 30.04.20201 r. na adres: iwona.kowalik@sp39.kielce.eu lub anna.pater@sp39.kielce.eu

Zapraszamy do udziału w konkursie. Na zwycięzców czekają nagrody.