Klasa 1c oraz 2a w Warszawie

18 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Była to doskonała okazja, aby podsumować cały rok wspólnej nauki oraz spędzić miło czas. Po przyjeździe do stolicy odwiedziliśmy Planetarium., gdzie obejrzeliśmy pokaz poświęcony gwiazdozbiorom  „Rejs po niebie” oraz bajkę animowaną „Polaris” – historię pingwina i niedźwiedzia polarnego, którzy wspólnie budują kosmiczny statek i wyruszają badać tajemnice Kosmosu.

Od teraz patrząc nocą w niebo będziemy widzieli o wiele więcej. Następnie zwiedzaliśmy Centrum Nauki Kopernik w którym znajduje się ponad 400 eksponatów. To był raj dla miłośników nauki! Czas minął bardzo szybko więc po zwiedzaniu udaliśmy się na obiad. Z pełnymi brzuchami ruszyliśmy na spacer po stolicy naszego kraju. Mogliśmy zobaczyć najdłuższą rzekę w Polsce, Syrenkę Warszawską oraz drapacze chmur – robią wrażenie. Kolejnym etapem naszej wycieczki był Stadion Narodowy. Zobaczyliśmy najbardziej historyczne miejsca areny, która nie bez powodu nazwana jest domem reprezentacji Polski. Poznaliśmy wiele ciekawostek związanych z przygotowaniami do meczów Biało-Czerwonych. W godzinach wieczornych ruszyliśmy w drogę powrotną do Kielc, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice J

Skip to content