JAJKO PO MALARSKU – z wizytą w BWA

W ramach zbliżających się świąt wielkanocnych, klasa 4s wzięła udział w wirtualnym zwiedzaniu okolicznościowej wystawy prac Marka Wawry, zorganizowanej przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Wizyta w BWA była połączona z warsztatami pt. „JAJKO PO MALARSKU”, na których chłopcy dowiedzieli się, czym jest abstrakcja i malarstwo ekspresjonistyczne.

Zajęcia składały się z dwóch spotkań. Po pierwszym uczniowie dostali do wykonania zadanie plastyczne w domu, z którego świetnie się wywiązali. Polegało ono na stworzeniu pisanki wielkanocnej inspirowanej wybranym dziełem abstrakcyjnym. Podczas drugiego łączenia z grupą instruktor Magdalena Leśniak omówiła wykonane przez klasę prace. Przygotowane jajka wyróżniały się pomysłowością i indywidualnym charakterem, a satysfakcja z wykonanej pracy była ogromna! Taka forma zwiedzania okazała się bardzo ciekawym doświadczeniem dla chłopców.

Skip to content