I miejsce w Konkursie Ekologicznym

Uczniowie z klasy 2a:
Hania Staniszewska, Maciek Kornacki i Rysio Twardowski
zajęli   I   miejsce w Konkursie Ekologicznym „Bądź EKO – nadaj przedmiotom drugie życie”który zorganizowany został przez Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego i współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.
Zadaniem uczestników, którzy wybrali formę plastyczną, było przygotowanie trójwymiarowej pracy przestrzennej z wykorzystaniem metody upcyklingu.
Metoda ta polega na wtórnym przetwarzaniu odpadów, w wyniku czego powstają produkty o wartości wyższej. Uczniowie przygotowali znaną, lubianą i ciekawą  grę „Statki”. Do wykonania pracy wykorzystali plastikowe nakrętki, korki, kawałki styropianu, słomki, papier.  Co ciekawe, cała gra mieści się w pudełku po pizzy.
Sukces jest ogromny, ponieważ w konkursie wzięło udział ponad 1000 uczestników z ponad 50 szkół województwa świętokrzyskiego.
Uczniowie, oprócz nagród rzeczowych za zajęcie I miejsca, wygrali również zaproszenie na warsztaty popularnonaukowe dla swojej klasy.
GRATULACJE !!!

Skip to content