„Frania Recykling, 4 żywioły i Ekodancing”

Dnia 21.12.2022r uczniowie klasy 6b, pod opieką nauczyciela biologii, uczestniczyli w spektaklu edukacyjnym Teatru Katarynka pt. „Frania Recykling, 4 żywioły i Ekodancing”. Wydarzenie zostało przygotowane we współpracy Teatru Katarynka z firmą Tetra Pak oraz Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta Kielce i odbyło się na scenie KCK w Kielcach.

Spektakl „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing” uczy, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki. Śpiew, taniec i nietuzinkowe przeboje muzyczne sprawiają, że dzieci z zaangażowaniem i zaciekawieniem uczą się dbałości o stan środowiska. Razem z Kroplewną i Franią Recykling poznajemy cztery żywioły i zagrażające im niebezpieczeństwa. Wspólnie szukamy metod na ich uratowanie.

Wydarzenie to było nagrodą  dla Kielc za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Akcja Re!Generacja.   Miasta biorące udział w projekcie konkurowały w zakresie poziomu selektywnej zbiórki i recyklingu kartonów po płynnej żywności – w przeliczeniu na jednego mieszkańca. 

Za uzyskanie pierwszego miejsca, Kielce otrzymały drewniany plac zabaw wraz z ekoinstalacją, który stanął na terenie Parku Czarnów. Najmłodsi mieszkańcy osiedla i miasta mają do dyspozycji wieżę ze zjeżdżalnią i ścianką wspinaczkową, podwójną huśtawkę, huśtawkę wagową, bujak, mostek i linarium. Dodatkowo obok placu znajduje się ścieżka edukacyjna składająca się z pięciu tablic edukacyjnych oraz pięciokomorowy kosz na odpady z edukacyjną grą terenową.

Skip to content