Final4 o Puchar prezesa ZPRP

W dniach 12-13 czerwca w Płocku odbył się turniej finałowy Final4 o Puchar prezesa ZPRP. W pierwszym meczu zespół pod przewodnictwem Krzysztofa Palucha uległ Agrikoli Warszawa .W meczu o 3. miejsce doszło do małej „Świętej Wojny”, po drugiej stronie parkietu stanął bowiem zespół SKF Wisła Płock.

Pierwsza partia ponownie okazała się bardzo równa. Raz prowadzili gospodarze, raz kielczanie, 120 sekund przed zmianą stron był remis 10:10. W tym czasie płocczanie trafili jednak jeszcze dwukrotnie. Niestety, nasi przedstawiciele nie doprowadzili do kolejnego statusu quo. Choć wielokrotnie zbliżaliśmy się na dystans jednej bramki (12:13; 15:16 czy 17:18), Wisła utrzymała swoje prowadzenie. Osiem razy trafił Malarz, ale gdy zabrzmiała końcowa syrena, wynik brzmiał 22:18 dla gospodarzy.Młodzicy KS Vive Kielce a zarazem uczniowie SP 39 w Kielcach zajęli zatem czwartą lokatę w kraju, a do Kielc powędrowało kilka wyróżnień indywidualnych. Najlepszym strzelcem całych rozgrywek został Bartłomiej Malarz (101 w 11 meczach), a w „siódemce” Final Four znaleźli się bramkarz Jakub Solnica oraz obrotowy Bartosz Tkaczyk. Gratulacje dla całej klasy 8A i trenera Krzysztofa Palucha😀

Skip to content