Dzień Dziecka w klasie 4c – udział w wydarzeniu „Politechnika Świętokrzyska dzieciom – Świat Młodego Odkrywcy”

W związku z obchodzonym niedawno Dniem Dziecka klasa 4c wybrała się na Politechnikę Świętokrzyską, aby wziąć udział w akcji „Świat Młodego Odkrywcy”.

Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda uczelnia wyższa oraz poznać niezwykły świat nauki i techniki.

Na początku w interesujący sposób dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat Układu Słonecznego oraz poszczególnych planet. Potem uczestniczyli w wykładzie na temat geologii i zmian klimatycznych Ziemi. Odwiedzili również pracownię tomografii komputerowej oraz Laboratorium Modelowania Komputerowego, gdzie  mogli „przetestować” interesujące ich gry komputerowe. W Laboratorium Fotoniki poznali różnego rodzaju nowoczesne drukarki oraz przedmioty przez nie wydrukowane.

 Uczniowie spędzając w ten nietypowy  sposób Dzień Dziecka mieli okazję poznać bliżej świat nauki oraz „wyostrzyć swój apetyt na wiedzę”.

Skip to content